Ana sayfa/Râviler/Râfi' b. Amr el-Müzenî
R

Râfi' b. Amr el-Müzenî

el-Müzenî
Sahâbî (Peygamber'i görmüş nesil)Sahâbe1. yüzyıl (h.)
2
Rivayet

Cerh-Ta‘dîl & Terceme-i Hâl

Güvenilirlik değerlendirmesi ve hayat hikâyesi

Râfi' b. Amr el-MüzenîSahâbe tabakasından, 1. yüzyıl (h.) döneminde yaşamış râvi.

Sahâbî (Peygamber'i görmüş nesil)Sahâbî — cerh-ta‘dîlin dışında, adâleti sabit kabul edilir.

Bu kayıt korpusun kendi isnad zincirlerinden çıkarıldı; ayrıca bir râvi biyografisi işlenmedi.

Ebû DâvûdSahîhEbû Dâvûd · Hac (Menâsik) · 1956Detay →
حَدَّثَنَا عَبْدُ الْوَهَّابِ بْنُ عَبْدِ الرَّحِيمِ الدِّمَ…
Râfi b. Amr el-Müzenî dedi ki: Ben Resûlüllah (sallallahü al…
İbn MâceZayîfİbn Mâce · Tıp (Tıbb) · 3456Detay →
حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ بَشَّارٍ، حَدَّثَنَا عَبْدُ الرَّح…
“... Râfi bin Amr el-Müzenî (radıyallahü anh) 'den; Şöyle de…
AnaAraKitapRâviKonuOlayKabile