Ana sayfa/Râviler/Muhammed b. Ahmed b. Ebî Halef
M

Muhammed b. Ahmed b. Ebî Halef

Ebû Abdillah el-Bağdâdî
Sika (güvenilir)Tebeu Etbâ (Buhârî'nin hocaları)2.–3. yüzyıl (h.)
22
Rivayet

Cerh-Ta‘dîl & Terceme-i Hâl

Güvenilirlik değerlendirmesi ve hayat hikâyesi

Muhammed b. Ahmed b. Ebî Halef (? – 237 (h.))Tebeu Etbâ (Buhârî'nin hocaları) tabakasından, 2.–3. yüzyıl (h.) döneminde yaşamış râvi.

Sika (güvenilir)Sika (güvenilir); rivayeti sağlam ve makbuldür.

Bu kayıt korpusun kendi isnad zincirlerinden çıkarıldı; ayrıca bir râvi biyografisi işlenmedi.

Ebû DâvûdSahîhEbû Dâvûd · Talâk (Boşanma) · 2260Detay →
حَدَّثَنَا ابْنُ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، عَنِ ال…
Ebû Hureyre (radıyallahü anh) 'den; demiştir ki: Fezâre Oğul…
Ebû DâvûdSahîhEbû Dâvûd · Alışveriş (Büyû') · 3414Detay →
حَدَّثَنَا ابْنُ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ سَا…
Câbir (radıyallahü anh) 'in şöyle dediği rivâyet edilmiştir:…
Ebû DâvûdSahîhEbû Dâvûd · Hamam · 4013Detay →
حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّث…
Bu hadis (bir de) Ya'la'dan bir başka senetle rivâyet olunmu…
Ebû DâvûdSahîhEbû Dâvûd · Yağmur Duası (İstiskâ) · 1169Detay →
حَدَّثَنَا ابْنُ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ عُب…
Câbir b. Abdillah (radıyallahü anh) 'den nakledilmiştir ki:…
Ebû DâvûdSahîhEbû Dâvûd · Namaz: Vitir · 1434Detay →
حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّث…
Ebû Katâde (radıyallahü anh) 'den rivâyet edildiğine göre; R…
MüslimSahîhMüslim · Zekât · 2358Detay →
حَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّث…
Bana Muhammed b. Ahmed b. Ebî Halef rivâyet etti. (Dedi ki)…
MüslimSahîhMüslim · Oruç (Sıyâm) · 2646Detay →
وَحَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي خَلَفٍ، حَدّ…
Bana Muhammed b. Ahmed b. Ebî Halef rivâyet etti (Dedi ki) :…
MüslimSahîhMüslim · Oruç (Sıyâm) · 2701Detay →
وَحَدَّثَنِي ابْنُ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّثَنَا إِسْحَاقُ بْنُ ي…
Bana İbn Ebî Halef rivâyet etti. (Dedi ki) : Bize İshak b. Y…
MüslimSahîhMüslim · İman · 498Detay →
وَحَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي خَلَفٍ، حَدّ…
Bana Muhammed b. Ahmed b. Ebi Halef de rivâyet etti. (Dedi k…
MüslimSahîhMüslim · Alışveriş (Büyû') · 3911Detay →
حَدَّثَنَا إِسْحَاقُ بْنُ إِبْرَاهِيمَ، وَمُحَمَّدُ بْنُ أَح…
Bize İshâk b. İbrâbîm ile Muhammed b. Ahmed b. Ebî Halef iki…
MüslimSahîhMüslim · Müsâkāt · 4020Detay →
حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّث…
Bize Muhammed b. Ahmed b. Ebî Halef rivâyet etti. (Dedi ki)…
MüslimSahîhMüslim · Cihad ve Seferler (Siyer) · 4585Detay →
وَحَدَّثَنِي ابْنُ أَبِي خَلَفٍ، حَدَّثَنَا زَكَرِيَّاءُ بْن…
Bana İbni Ebî Halef dahî rivayet etti. (Dediki): Bize Zekeri…
AnaAraKitapRâviKonuOlayKabile